داستان ما

شرکت تولیدی سقزسازی کردستان (ون) در سال ۱۳۶۹ و در زمینی به مساحت ۱۲۵۰۰۰ متر مربع و در زیربنایی بالغ بر ۵۵۰۰ متر مربع تاسیس گردید. پس از چهار سال تلاش مستمر و پیگیر، شرکت ون، محصول آدامس طبیعی ون را با فرمولاسیون ابداعی خود و با استفاده از صمغ درخت بنه، برای اولین بار در جهان معرفی و روانه بازار نمود. این شرکت در سالهای گذشته، همواره از صادرکنندگان نمونه و خوشنام کشور بوده و بارها از طرف نهادهای ذی‌ربط، مورد تایید و به عنوان نمونه انتخاب شده است.

اکنون پس از چند دهه تلاش، تجربه‌اندوزی و بالندگی در زمینه صادرات محصولات خود با خارج از مرزهای کشور، محصولات خود را در اختیار هموطنان خود نیز قرار دهیم.

دستاوردهای ما

نياز حضور مستمر در بازرهاي جهاني شركت را برآن داشت تا همواره در جهت حفظ بازار هاي جهاني با ايمان راسخ ، به ارتقاء كفيت روز افزون محصولات خود پرداخته و جهش روز مره اي داشته باشد در همين راستا با طراحي خط كاملاّ مكانيزه توليد آدامس طبيعي كه با تكنولوژي روز اروپا همراه شد در سال 1380 اين خط كه با طراحي يكي از اعضاي شركت توسط بهترين شركتهاي آلماني و فرانسوي ساخته شده بود _ ((طراح ماشين آلات كه يكي از سهامداران شركت ميباشد بعنوان كارگر نمونه كشور انتخاب شد.)) توسط اعضاي شركت راه اندازي شد كه گام بلندي در جهت ارتقاء كيفيت محصولات اين شركت بود كه ضايعات توليد را به صفر رساند. در سال 1380 خط توليد لواشك طبيعي و بهداشتي شركت با توجه به وفور ميوه هاي فصلي در كردستان راه اندازي شد ويكي از بهترين و با كيفيت ترين لواشكهاي ميوه جات مختلف كه از ميوه هاي تازه ساخته مي شد در بازارهاي داخلي وخارجي عرضه گرديد كه براي كساني كه طالب محصولات پاك و با كيفيت هستند قابل توجه است اين محصول در مدت بسيار كمي با توجه به ويژگيهاي خاص خود و سردخانه اختصاصي براي نگهداري پورهاي توليدي كه از ميوه هاي درجه يك و دو ساخته مي شود ،موفق به اخذ استاندارد تشويقي شد كه در نوع خود بي نظير است واحدR&D اين شركت يكي از فعالترين واحدهاي موجود در شركت است كه در حال حاضر به طراحي آدامس دراژه بدون قند مشغول است كه بزودي در بازارهاي جهاني عرضه مي گردد.

اين شر كت در مدت فعاليت خود افتخارات زيادي را كسب نموده است: واحد نمونه استاندارد كشور در سال 79صادر كننده نمونه سال79 اخذ گواهينامه مديريت كيفيتISO9001-1994 در سال 79 ،صادر كننده نمونه سالهاي 78 تاكنون در استان محروم كردستان.واحد نمونه سبز سازمان محيط زيست كشور در سال82،-اخذ جايزه بهترين كيفيت قرنXXI مكزيكو ستي در سال 2001.اخذ جايزه سيمرغ طلائي كيفيت از مؤسسهBIDاسپانيا در سال 2002 ، صادرات به4قاره جهان-شركت در بيش از 40نمايشگاه بين المللي خارج از كشور و تنها شركت كننده ايراني نمايشگاه محصولات طبيعي المپياي لندن در سال 2005 ، برگزيدة سازمان جهاني ژاپن(JETRO)براي مشاركت در نمايشگاه فودكس ژاپن به هزينه آن سازمان. برنده دو دوره تنديس بلورين اقتصاد سبز. واحد نمونه كار آفرين كشور در سال 83 .واحد نمونه كار آفريني استان كردستان در سال 85 .

احداث 47 واحد مسكوني براي كاركنان شركت با مشاركت كاركنان و ايجاد شركت تعاوني مصرف در شركت كه مايحتاج كارگران را بسيار ارزان در اختيار آنان قرار مي دهد از اهم اقدامات رفاهي اين شركت براي پرسنل خود بوده است…..و دهها عنوان و افتخار ديگر كه براي صنعت محروم استان افتخار بزرگي است .اين واحد در سال 83 پس از عقد قرار داد با كشور زاپن مورد بازديد سفير محترم ژاپن در ايران قرار گرفت كه بسيار مورد توجه ايشان قرار گرفت.اين شركت پس از 8سال كار تحقيقاتي برروي كاشت درختان بنه كه خودرو هستند موفق به باروري نهال همين درختان شده كه در صورت حمايت مسئولين ذيربط مي تواند اين سرمايه ملي را تكثير نموده و در جهت تقويت اقتصاد منطقه حركتي استراتژيكي وسر نوشت ساز داشته باشد.

    شركت توليدي سقزسازي كردستان(ون) كه در حال حاضر داراي 123 نفر پرسنل مي باشد بيش از 80درصد محصولات توليدي خود را به خارج از كشور صادر مي نمايد ، اين محصولات تاكنون به كشورهاي : آلمان ، استراليا ، ژاپن ، سويس ، هلند ، سوئد ، كانادا، عربستان سعودي،كويت ، بحرين ، قطر ، عمان ، امارات متحده عربي ، عراق ، مالزي، الجزائر ، لبنان ،و…….صادر گرديده است.