داستان ما

شرکت تولیدی سقزسازی کردستان (ون) در سال ۱۳۶۹ و در زمینی به مساحت ۱۲۵۰۰۰ متر مربع و در زیربنایی بالغ بر ۵۵۰۰ متر مربع تاسیس گردید. پس از چهار سال تلاش مستمر و پیگیر، شرکت ون، محصول آدامس طبیعی ون را با فرمولاسیون ابداعی خود و با استفاده از صمغ درخت بنه، برای اولین بار در جهان معرفی و روانه بازار نمود. این شرکت در سالهای گذشته، همواره از صادرکنندگان نمونه و خوشنام کشور بوده و بارها از طرف نهادهای ذی‌ربط، مورد تایید و به عنوان نمونه انتخاب شده است.

اکنون پس از چند دهه تلاش، تجربه‌اندوزی و بالندگی در زمینه صادرات محصولات خود با خارج از مرزهای کشور، محصولات خود را در اختیار هموطنان خود نیز قرار دهیم.

دستاوردهای ما

نياز حضور مستمر در بازرهاي جهاني شركت را برآن داشت تا همواره در جهت حفظ بازار هاي جهاني با ايمان راسخ ، به ارتقاء كفيت روز افزون محصولات خود پرداخته و جهش روز مره اي داشته باشد در همين راستا با طراحي خط كاملاّ مكانيزه توليد آدامس طبيعي كه با تكنولوژي روز اروپا همراه شد در سال ۱۳۸۰ اين خط كه با طراحي يكي از اعضاي شركت توسط بهترين شركتهاي آلماني و فرانسوي ساخته شده بود _ ((طراح ماشين آلات كه يكي از سهامداران شركت ميباشد بعنوان كارگر نمونه كشور انتخاب شد.)) توسط اعضاي شركت راه اندازي شد كه گام بلندي در جهت ارتقاء كيفيت محصولات اين شركت بود كه ضايعات توليد را به صفر رساند. در سال ۱۳۸۰ خط توليد لواشك طبيعي و بهداشتي شركت با توجه به وفور ميوه هاي فصلي در كردستان راه اندازي شد ويكي از بهترين و با كيفيت ترين لواشكهاي ميوه جات مختلف كه از ميوه هاي تازه ساخته مي شد در بازارهاي داخلي وخارجي عرضه گرديد كه براي كساني كه طالب محصولات پاك و با كيفيت هستند قابل توجه است اين محصول در مدت بسيار كمي با توجه به ويژگيهاي خاص خود و سردخانه اختصاصي براي نگهداري پورهاي توليدي كه از ميوه هاي درجه يك و دو ساخته مي شود ،موفق به اخذ استاندارد تشويقي شد كه در نوع خود بي نظير است واحدR&D اين شركت يكي از فعالترين واحدهاي موجود در شركت است كه در حال حاضر به طراحي آدامس دراژه بدون قند مشغول است كه بزودي در بازارهاي جهاني عرضه مي گردد.

اين شر كت در مدت فعاليت خود افتخارات زيادي را كسب نموده است: واحد نمونه استاندارد كشور در سال ۷۹صادر كننده نمونه سال۷۹ اخذ گواهينامه مديريت كيفيتISO9001-1994 در سال ۷۹ ،صادر كننده نمونه سالهاي ۷۸ تاكنون در استان محروم كردستان.واحد نمونه سبز سازمان محيط زيست كشور در سال۸۲،-اخذ جايزه بهترين كيفيت قرنXXI مكزيكو ستي در سال ۲۰۰۱٫اخذ جايزه سيمرغ طلائي كيفيت از مؤسسهBIDاسپانيا در سال ۲۰۰۲ ، صادرات به۴قاره جهان-شركت در بيش از ۴۰نمايشگاه بين المللي خارج از كشور و تنها شركت كننده ايراني نمايشگاه محصولات طبيعي المپياي لندن در سال ۲۰۰۵ ، برگزيدة سازمان جهاني ژاپن(JETRO)براي مشاركت در نمايشگاه فودكس ژاپن به هزينه آن سازمان. برنده دو دوره تنديس بلورين اقتصاد سبز. واحد نمونه كار آفرين كشور در سال ۸۳ .واحد نمونه كار آفريني استان كردستان در سال ۸۵ .

احداث ۴۷ واحد مسكوني براي كاركنان شركت با مشاركت كاركنان و ايجاد شركت تعاوني مصرف در شركت كه مايحتاج كارگران را بسيار ارزان در اختيار آنان قرار مي دهد از اهم اقدامات رفاهي اين شركت براي پرسنل خود بوده است…..و دهها عنوان و افتخار ديگر كه براي صنعت محروم استان افتخار بزرگي است .اين واحد در سال ۸۳ پس از عقد قرار داد با كشور زاپن مورد بازديد سفير محترم ژاپن در ايران قرار گرفت كه بسيار مورد توجه ايشان قرار گرفت.اين شركت پس از ۸سال كار تحقيقاتي برروي كاشت درختان بنه كه خودرو هستند موفق به باروري نهال همين درختان شده كه در صورت حمايت مسئولين ذيربط مي تواند اين سرمايه ملي را تكثير نموده و در جهت تقويت اقتصاد منطقه حركتي استراتژيكي وسر نوشت ساز داشته باشد.

    شركت توليدي سقزسازي كردستان(ون) كه در حال حاضر داراي ۷۵ نفر پرسنل مي باشد بيش از ۸۰درصد محصولات توليدي خود را به خارج از كشور صادر مي نمايد ، اين محصولات تاكنون به كشورهاي : آلمان ، استراليا ، ژاپن ، سويس ، هلند ، سوئد ، كانادا، عربستان سعودي،كويت ، بحرين ، قطر ، عمان ، امارات متحده عربي ، عراق ، مالزي، الجزائر ، لبنان ،و…….صادر گرديده است.